Portofino

Portofino küçük bir balıkçı kasabası ancak daha çok şirin renkli evleri ile dikkat çeken tatil ve liman kasabası olarak ünlü.  Ve adına yazılmış aşk şarkısı ile..

Bizi de kasaba girişindeki kilise düğünü karşılıyor…

Kasabanın en güzel manzarası liman tarafına doğru kısımdan alabilirsiniz. Renk renk evleri arkada yeşil ormanların olduğu yamaçlarla birleşince ortaya gözlere şenlik bir tablo çıkıyor. Buradaki evler Cinque Terre köylerine kıyasla çok daha bakımlı.

DSCN7349

Eğer burada kalmıyorsanız (ki oteller çok pahalı) hem dolaşmak, hem de yemek ve içki keyfi ile yarım gününüzü buraya ayırmak yeterli olacaktır.

En az Portofino içi kadar yolları da güzel. Buraya gelmek için farklı alternatifler mevcut. Araba, otobüs veya tekne ile gelebilirsiniz. Biz Milona’da kaldığımız dönem geldiğimiz için tren ile “Santa Margherita Ligure”ye geldik. Planımız oradan otobüse binmekti. Otobüs yeni kalktığı için biraz yürüyelim sonra bakarız dedik. Yürümek o yürümek… Her dönemeçte karşılaştığımız manzara o kadar büyüleyiciydi ki  tüm yolu yürüyerek geldik. Yaklaşık 1-1,5 saatlik bir yürüyüşten bahsediyoruz. Ancak en keyif aldığım yürüyüşlerden biriydi. Çok kısa bir bölümünü yoldan yürüme hariç kolay da bir yol diyebilirim. Vaktiniz varsa bu alternatifi denemenizi öneririm. Belki aşağıdaki resimler sizi cezbeder.

santamargliguera
Santa Margherita Ligure

DSCN7327

DSCN7331

DSCN7341

DSCN7346

DSCN7347


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s