Kotor

Karadağ’ın ikinci incisi… Budva’ya yarım saat mesafede günübirlik gezebileceğiniz dört tarafı dağlarla çevrili bir liman şehri.

Eski şehir (old town) en çok ziyaret edilen yeri. Maksimum 1 saatte tüm bu alanı gezebilirsiniz.

IMG_3802

Kotor’da diğer görülmesi gereken yer tepedeki “San Giovanni Kalesi“. Aslında yukarıda kale anlamında görülecek önemli bir şey yok. Ama aşağıdaki fyord görünümlü, yeşille mavinin birleştiği manzara nefes kesici. Ancak yukarı tırmanma ciddi bir zaman gerektiriyor. Daha önceki gelişimde vaktim olduğu için çıkabilmiştim. Toplam 1350 merdivenlik bir tırmanıştan bahsediyoruz. Tur ile gittiğimden maalesef öğlen vakti tırmanmak zorunda kalmıştım ve sıcaklık açısından çok yorucu olduğunu belirtmeliyim. Ancak ne zaman geri dönme kararı alsam yukarıdan gelenlerin manzara konusundaki  söylemleri bana motivasyon oldu. Gelenlerin bazıları da yaşlı turist olunca dönmeye biraz da utandım açıkçası.

Yol boyunca yükseklik arttıkça fotoğraf çekmeden duramadım bir nevi kısa molalar oldu benim için. Kaleye ulaştığımda aceleci davrandığımı anladım. Aslında güneşe ve ışığa bağlı olarak akşamüstü yukarıya çıkmak daha uygun olmalı. Çok daha güzel fotoğraflar alınacağından eminim.

IMG_3806IMG_2230


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s